Klubā viesosies Valdis Birkavs

Rīt, 16. janvārī mūsu klubā viesosies latviešu politiķis, juridisko zinātņu doktors, Latvijas juristu biedrības dibinātājs un tās pirmais prezidents Valdis Birkavs.                                                                                                                                                                                                                                                  

Valdis Birkavs dzimis Rīgā, mācījies Rīgas 47. vidusskolā (absolvējis 1957. gadā), industriālajā politehnikumā (1961. gadā ieguvis kvalifikāciju tehniķis tehnologs). 1969. gadā absolvējis Latvijas Valsts universitāti ar jurista diplomu. 1978. gadā aizstāvējis disertāciju kriminoloģijā un ieguvis juridisko zinātņu kandidāta grādu, 1993. gadā ieguvis juridisko zinātņu doktora grādu.

 1990. gadā kā Latvijas Tautas frontes pārstāvis ievēlēts Augstākajā Padomē, bet 1993. gadā kļuva par vienu no Latvijas Ceļa dibinātājiem. 1993. gada vasarā partija uzvarēja 5. Saeimas vēlēšanās un Birkavs kļuva par Latvijas Ministru prezidentu. Pēc Birkava valdības izjukšanas 1994. gada vasarā, Valdis Birkavs kļuva par Ārlietu ministru, šajā amatā paliekot 5 gadus piecu dažādu valdību sastāvā, atkāpjoties no amata 1999. gadā.

 1999. gada jūnijā Valsts prezidenta vēlēšanās Birkavs bija Latvijas Ceļa kandidāts un ieguva 2. vietu, par prezidentu kļūstot Vairai Vīķei-Freibergai. Pēc tam viņš kļuva par Tieslietu ministru A. Šķēles trešajā kabinetā, šajā amatā esot līdz 2000. gadam.

 Patlaban vada starptautiskās programmatūras autortiesību aizsardzības organizācijas Business Software Alliance Latvijas pārstāvniecību.

 1999. gadā izvēlēts par Eiropas Gada cilvēku Latvijā. 2000. gadā apbalvots ar II šķiras Triju Zvaigžņu ordeni.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s